Kas remia EPL klubus?

Šis įrašas galvoje brendo daug metų. Mintis šią temą pavystyti užgimė, kai po vieno lietuviško klubo pralaimėtų rungtynių pasigirdo kaltinimai lažybų bendrovei, kurios logotipas puikavosi ant marškinėlių. „Atidirbinėja„, „Viskas čia aišku, labai daug eurų pastatyta buvo“ – tokie ir panašūs komentarai laiks nuo laiko išlenda, kai palaikoma komanda sužaidžia ne pagal galimybes (ir tikimybes). 

Anksčiau pareikšti nuomonės negalėjau dėl to, jog pats buvau lošimų bendrovės atstovas. Manau, jog būčiau apkaltintas „objektyvumo“ stoka. Su TonyBet atsisveikinau prieš penkerius metus, todėl jaučiuosi galįs pasisakyti šia tema.

Azartinių lošimų organizatoriai tapo neatsiejama sporto pasaulio dalimi.

Taip, ne vienerius metus siūloma lažintis ir dėl politikos, pramoginių įvykių, loterijų baigčių ar net oro, tačiau pagrindinis turinys lažyboms yra sporto įvykiai. Na, ir tikslinė auditorija yra tie, kurie žiūri rungtynes. Tad lažybų bendrovėms remti klubus, rinktines, federacijas, turnyrus ir lygas yra absoliučiai logiškas žingsnis. 

Kadangi Anglijos Premier lyga yra geriausia (praėjęs Čempionų lygos sezonas tai „patvirtino“), nutariau paanalizuoti, kokie logotipai puošia ekipų marškinėlius (o tuo pačiu yra ir matomiausi) 2019-2020 metų sezone.  

KlubasMarškinėlių logoIndustrija
ArsenalEmiratesOro linijos
Aston VillaW88Azartiniai lošimai
BournemouthM88Azartiniai lošimai
Brighton & Hove AlbionAmerican ExpressFinansinės paslaugos
BurnleyLoveBetAzartiniai lošimai
ChelseaYokohama TyresAuto-moto
Crystal PalaceManBetXAzartiniai lošimai
EvertonSportPesaAzartiniai lošimai
Leicester CityKing PowerNeapmuitinamų prekių
LiverpoolStandard CharteredFinansinės paslaugos
Manchester CityEtihad AirwaysOro linijos
Manchester UnitedChevroletAuto-moto
Newcastle UnitedFun88Azartiniai lošimai
Norwich CityDafabetAzartiniai lošimai
Sheffield UnitedUSGFinansinės paslaugos
SouthamptonLD Sports(Sporto) Media
Tottenham HotspurAIAFinansų paslaugos, gyvybės draudimas
WatfordSportsbet.ioAzartiniai lošimai
West Ham UnitedBetwayAzartiniai lošimai
Wolverhampton WanderersManBetXAzartiniai lošimai

50 procentų (10 iš 20) logotipų ant marškinėlių priekinės dalies yra azartinių lošimų industrijos prekiniai ženklai! Priklausomai nuo klubo, suma už šią poziciją yra šešiaženklė arba septyniaženklė. Ir čia norisi kelti klausimą, kiek po „netikėto“ rezultato Anglijoje komentuojama, jog klubas „atidirbo“ lažybų bendrovei?.. Tikint tokiomis sąmokslo teorijomis, galima patikėti, jog 2017-2018 sezone „Stoke City“ taip smarkiai atidirbinėjo bendrovei-maitintojai, kad net iškrito iš lygos. 

Prieš eilę metų didžiausi sporto rėmėjai buvo alaus bravorai. elektronikos gamintojai, telekomunikacijų bendrovės, tačiau laikai keičiasi.

O dabar galvoju, kad „į priešingą pusę“ nekyla klausimų… Pamenate 2010-ųjų Pasaulio čempionatą, kai „nurašyta“ Lietuvos krepšinio rinktinė laimėjo bronzos medalius?.. Juk tuomet bjaurusis ančiukas (po fiasko Lenkijoje remti norinčių nacionalinės krepšinio ekipos nebuvo) žavia gulbe tapo lošimo pinigų dėka, t.y. TonyG pasirūpino pusę milijono kainavusiu vardiniu kvietimu (wild-card), o pagr. LKF remėju buvo TonyBet. 

La selección de Lituania celebra su tercer puesto en el Mundial de baloncesto 2010
Chris Johnson nuotr.

Rinktinė buvo dievinama, TonyG pasimaudė šlovės spinduliuose, o ir lažybų bendrovė lyg per daug nekliuvo. Žodžiu, gerai, kol viskas gerai. 

Na, ir pabaigai viena „keistesnių“ reklamų, kurioje persipina sunkiai tarpusavyje derantys dalykai (religija, futbolas ir … ai, pažiūrėkite patys).